Futbol: UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi

120823171504sfk

Konak Belediyespor 2013-2014 sezonunda UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda 1. Grup’ta yer aldı.

Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde son 32 takım arasına kalmak için mücadele edecek Konak Belediyespor’un ön eleme turundaki rakipleri İsviçre’nin Nyon kentinde yapılan kura çekiminde belli oldu.

Konak Belediyespor, Bosna Hersek’ten WFC SFK 2000 Sarajevo’nun ev sahipliğinde 1. Grup’ta Bosna temsilcisinin yanı sıra Galler’den Cardiff City ve Bulgaristan’dan FC NSA ile eşleşti. 

8 grubun lideri ve en iyi iki takımın bir üst tura yükseleceği ön eleme turu 8-13 Ağustos tarihlerinde oynanacak.

Kura çekimini kulüp binasında futbolcularıyla birlikte takip eden teknik direktör Hüseyin Tavur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kura çekiminden önce de Bosna Hersek’in ev sahipliğinin içinden geçtiğini ve bunun gerçekleştiğini söyledi. Tavur, ilk defa katıldıkları Şampiyonlar Ligi’nde amaçlarının son 32 takım arasına kalmak olduğunu belirterek, “Gruptan çıkacağımıza inanıyorum. Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edip, Avrupa’da yolumuza devam etmek istiyoruz” dedi.

Diğer eşleşmeler

Şampiyonlar Ligi’nde diğer gruplar şöyle oluştu:

2. Grup: Olimpia Cluj-Napoca ( Romanya), ZFK Spartak ( Sırbistan), Gintra Universitetas ( Litvanya), SK Liepajas Metalurgs ( Letonya)

3. Grup: MTK Hungária FC ( Macaristan), WFC Kharkiv ( Ukrayna), Raheny United (İrlanda), Crusaders Strikers WFC ( Kuzey İrlanda)

4. Grup: FC Zürich Frauen ( İsviçre), KI Klaksvik ( Faroe Adaları), Clube Atletico Ouriense ( Portekiz), WFC Ekonomist ( Karadağ)

5. Grup: RTP Unia Racibórz ( Polonya), FC Bobruchanka ( Belarus), WFC Pomurje ( Slovenya), Ada Velipoje ( Arnavutluk)

6. Grup: FC PAOK ( Yunanistan), PK-35 Vantaa ( Finlandiya), Parnu Jalgpalliklubi ( Estonya), ZFK Bil?anini Izvori 2010 ( Makedonya)

7. Grup: Apollon Limassol LFC ( Kıbrıs Rum Kesimi), ASA Tel-Aviv FC ( İsrail), FC Union Nove Zamky ( Slovakya), CS Goiador-SS 11-Real ( Moldova)

  Berfu Cengiz'den Bosna Hersek'te Çifte Şampiyonluk

8. Grup: Glasgow City LFC (İskoçya), FC Twente ( Hollanda), WFC Osijek ( Hırvatistan), Birkirkara FC – İzmir

Kaynak: Haberler.com

Yorum Yap

Ayrıca Bakınız

UEFA Futsal Kupası’nda Arnavutköy Bld. Spor’un Maçları Yarın Başlıyor

UEFA Futsal Kupası'nda ülkemizi temsil eden Arnavutköy Belediye Spor'un ön eleme grubu maçları yarın başlıyor.